New Page 1
Anasayfa  İletişim   Diplomat Magazine

New Page 1

New Page 1

 

GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN BÜYÜLÜ YOLCULUK
HALIYLA DANS

 
2007 ve 2008 Halı Oskarı ödüllü Çınar Halı, 73 yıllık marka geçmişi, kendine özgü yarattığı stili ile bugün artık Türkiye’de ve Dünya’da halı severlerin, koleksiyoncuların, mimarların, tüm sanatseverlerin gözdesi oldu.
 
Çınar Halı’nın en büyük ilham kaynağı elbette ki başta tarihimiz olmakla birlikte dünya tarihi oldu. Geçmişin hazine de- ğerindeki kumaşlarını, çinileri ve kaftanlarını, dünyada ve ülkemizde tarihin sayfalarına gömülmüş ya da yaşayan tüm efsanelerini, yaşayan dinlerini, göz kamaştıran mekan ve manzaraları nı, portrelerini, dünyaca ünlü tablolarını halıya yansı- tarak halı tutkunlarını büyülü bir yolculuğa sürükledi. Kalitesi, zarif işçiliği, estetiği, birbirinden güzel desen ve renk çeşitleriyle Çınar marka halılar bugün sarayları, evleri, duvarları süslüyor.
 
Halıyı bir sanat eseri gibi dokuyan, yıllarca ürettiği nadide halılarla ve Türk halıcılık kültürüne bulunduğu katkılarla haklı bir üne sahip olan Çınar Halı, birbirinden büyük başarı lara imza atarak, Türk halıcılık kültürüne katkılarda bulunmuştur. Renk, desen, tasarım ve dokuma teknikleriyle en iddialı projeleri hayata geçiren ve eşsiz eserler üreten Çınar Halı, 102 m2.lik “Dünyanın en büyük çift düğüm ipek halısı”nı üreterek bir ‘ilk’e imza atmıştır.
 
 Yine ilk kez 24 ayar has altın kullanılarak dokunan “Altınlı halı” yı ve yine dünyanın en ince çift düğüm ipek halısını da üreterek koleksiyonuna katmıştır.
 
Üretiminde ve pazarlamasında gösterdiği titizlik, ürettiği eserlerle Çınar Halı , dünyada ismini duyurmuş ve birçok övgü ve ödüle layık görülmüştür.
 
Her yıl Atlanta’da düzenlenen ve ABD’nin halı oskarı olarak bilinen “Americas Magnificent Carpet Awards”da (Amerika’nın en görkemli halısı ödülleri) en büyük ödül olan “Tüketicinin Seçimi Ödülü”, 2007 ve 2008 yıllarında iki yıl üst üste Çınar Halı’ya verilmiştir.
 
Bugün Kayseri’deki 14.000m2 kapalı alana kurulu entegre tesisleri, ürünlerini bir kültür mozaiği içerisinde sergilediği Cağaloğlu mağazası ve cinargrace.com sanal mağazacılık sitesiyle hizmet veren Çınar Halı, gelecekte yurtdışında açacağı mağazalarla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.
 
KOLEKSiYONLAR
 
GÜL İSTANBUL
 
Osmanlı Saraylarının süsleme sanatı bu koleksiyonda halı- nın zarafeti ile bütünleşti.
 
TOPKAPI
 
Pamuğun eşsiz hissinin üzerine ipek ve yün düğümler ile işlenen Topkapı koleksiyonu Osmanlının zarafetini günümüze taşıyor.
 
HAREM
 
Tamamı yünden üretilmiş bu koleksiyon yaşanmış her sanat dilinden izler taşıyor.
 
İPEK KiLiM
 
Anadolu’da yıllar boyu yaşamış farklı kültürlerin tarihi bu koleksiyonda ipeğin zarafetiyle buluştu.
 
SEYRANE
 
Dünya da ve ülkemizde tarihin sayfalarına gömülmüş ya da yaşayan tüm efsanelerinin, yaşayan dinlerinin, göz kamaştı ran mekan ve manzaralarının, portrelerinin, dünyaca ünlü tabloların ilme ilme halıya işlendiği bir koleksiyondur.
 
SULTANi
 
Hereke dokuma tekniği kullanılarak üretilen bu koleksiyonda geçmişin hazine değerindeki kumaşları, çinileri, kaftanları her ilmekte tekrar yorumlandı..
 
ASiTANE
 
Yün ve ipeğin harmanlanarak dokunduğu asitane koleksiyonu renk ve desen bütünlüğüyle göze çarpıyor.

www.cinarhali.com.tr

SAYFA GÖRÜNÜMÜ >>

Geri

Anasayfa

 

New Page 1