New Page 1
Anasayfa  İletişim   Diplomat Magazine

New Page 1

New Page 1

 

SOFYA METROSUNU GENİŞLETiYOR

DOĞUŞ İNŞAAT

 
 
Doğuş inşaat, Bulgaristan’da Karnobat-Burgaz otoyolunu 2006 yılında başarıyla tamamlamıştı. Şimdi de Sofya Metrosunu yapıyor.
 
Türk inşaat sektörünün kilit şirketlerinden biri olan Doğuş inşaat, kurulduğu 1950 yılından bu yana değeri 9 milyar doları aşan 160 projeye imza atmış bulunuyor. Firmanın bugüne kadar Türkiye’de ve yabancı ülkelerde yapmı ş olduğu işler arasında, barajlar, hidroelektrik santralleri, otoyollar, köprüler, tüneller, konut ve ofis binaları, limanlar, alış-veriş merkezleri gibi çok çeşitli eserler var. Doğuş Holding bünyesinde yer alan ve inşaat sektöründe çok saygı n bir konuma sahip olan Doğuş inşaat, şimdi de “Sofya Metrosu Genişleme Projesi – Faz-1” işinin uluslararası ihalesini kazanmış ve 1 Aralık 2008 tarihinde çalışmalara başlamış bulunuyor. 45 ayda tamamlanacak olan bu proje 2012 yılının Ağustos ayında tamamlanacak ve Sofya Belediyesine (Metropolitan) teslim edilecek.
 
Proje, 3.8 km uzunluğunda ve 9.4m çapında tek bir yer altı tüpünden oluşuyor ve iki hat ihtiva ediyor. “TBM” adıyla bilinen özel tünel açma makinesı ile inşa edilecek olan tünel boyunca, ayrıca dört adet de yer altı istasyonu inşa edilecek. Sofya’nın en önemli altyapı projelerinden birini oluşturan bu metro projesi Avrupa Birliği Fonları ile de destekleniyor.
 
Türkiye’deki çalışmalarının yanı nda, halen Fas, Ukrayna ve Libya’da da faaliyetlerini
sürdüren Doğuş inşaat, çevreye duyarlı yaklaşımlarıyla da tanınıyor.
 
 

SAYFA GÖRÜNÜMÜ >>

Geri

Anasayfa

New Page 1